سید هاشمی

کاربر عادی
 • تعداد ارسال ها

  11
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

صوتهای مورد علاقه من

اعتبار در سایت

0 Neutral

آخرین بازدید کنندگان نمایه

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

فعال کردن
 1. سید هاشمی

  تنهایی

  سلام من یک مشکلی ک دارم نمی تونم کاری رو تنهایی انجام بدم یعنی وقتی میخوام برم جایی همش دنبال یکی هستم ک تنها نباشم و اینکه من بخوام کاری بکنم حتما باید کسی با من باشه وگرنه احساس استرس و اضطراب می کنم به نظرتون مشکل من چیه؟!!
 2. سید هاشمی

  سنگدل شدن در زندگی

  چندین ماه هست که بر اثر فشار های بدهی و بی پولی …در زندگی سردر گم و ناامید شدم.طوری که اصلا هیچ چیز برایم اهمیت ندارد حتی مرگ خویشاوندان و ناراحتی انها و جدایی نامزدم و ….. از شما میخام که کمکم کنید. من باید چیکار کتنم. ممنون
 3. سید هاشمی

  خدا و جنایت

  اگر خدا وجود دارد، پس چرا در مقابل جنایت هایی که رخ می دهد، ساکت است؟
 4. سید هاشمی

  فائده دعا

  وقتی خدا به دعای ما توجه نمیکنه، چه فایده ای داره او را صدا بزنیم؟
 5. اهل طریقت و صوفی ها در مکتب امام چه جایگاهی دارند؟ اگر آنها را رد کنیم مولانا و شمس و بایزید و خرقانی ها و غیره را هم باید رد کرد یا نه آنهارا صوفی نمی دانیم با این که آنها خود باراها به صوفی بودن خود معتقدند. البته سید علی قاضی هم اهل طریقت بوده اند یا نه؟
 6. سید هاشمی

  لعنت بر شخص عزب

  با سلام جایی شنیدم که اگر کسی به سن ازدواج برسد وازدواج نکند آسمان وزمین این شخص را مورد لعنت قرار می دهند آیا این حرف درست است یانه؟لطفا در این مورد توضیح دهید؟
 7. سید هاشمی

  تضاد بین سخنان

  باسلام همانگونه که می دانید درعرفان بسیار تاکید شده بر اینکه ببخش تابخشیده شوی یا نیکی ومحبت کن به کسی که به توبدی کرده به عبارتی خلاف مقتضای نفس خود عمل کن . وهمیشه پذیرای دیگران بخصوص مشرکان وگناهکاران درگاه خداباش . لاکن در تولی وتبری دین دائم می گوید خط مرز مشخص کنید دشمنان را برانید از آنها دوری کنید.روابط را کم وبه نسبت تقوی فرد ارتباط برقرارکنید. لذا این تضاد را من نمی فهمم؟ با تشکر
 8. سید هاشمی

  کمال نفس

  من با تن به کمال میرسد و تن ابزار من است . و اگر بخواهیم که من را به کمال و تجرد برسانیم باید تعلقات , انانیت ها و شهوات را از بین ببریم . خوب من هم تا اینجا موافق هستم . اما اگر خود من میخواهد به کمال برسد و میداند که راه رسیدن به کمال اش توسط تن که ابزار است تامین میشود و از طرف دیگر هم تن باید کنترل محسوسات و دفع تعلقات داشته باشد که من استکمال یابد , پس چرا نفس اینقدر انسان را به پرخوری , پرحرفی , شهوات زیاد , تعلقات و انانیت ها دعوت میکند ؟ مگر نفس نمیخواهد کامل شود پس چرا تن را به این طور چیزها دعوت میکند ؟
 9. سید هاشمی

  خواب دیدن دوست

  در خواب وقتی نفس از بدن جدا میشود و فارغ از زمان و مکان در محیطی حاضر میشود و با افرادی برخورد میکند , مثلا من دوست ام را در خواب میبینم . یعنی اینکه در همان لحظه هم نفس دوست ام از بدن اش جدا شده و دو تا نفس در عالم معنا با یکدیگر تعامل دارند ؟ خوب این نیاز است که حتما دوست هم خواب باشد , ولی ممکن است او در لحظه ی خواب من بیدار باشد . به نظر خودم اینطوری که من فکر میکنم نیست , ولی دلیلی برایش پیدا نکردم . میشود کمی توضیح دهید .
 10. پرسش: لطفا در مورد سلام کردن به جنس مخالف صحبت کنید. یعنی در سلام کردن خانم به آقا یا آقا به خانم چه نکات و مواردی باید رعایت شود؟
 11. چگونه بفهمیم آیا خداوند را دوست داریم یا نه؟