رفتن به مطلب
مدرسه معرفتی آوای توحید
 •  

  لطفا ابتدا آئین نامه را با دقت فراوان مطالعه بفرمایید  سپس برای انتقال به قسمت شهریه پایین صفحه روی تصویر شماره دوم کلیک کنید

   

   

   

 • بسم الله الرحمن الرحیم

  آئین نامه آموزشی موسسه علمی تربیتی آوای توحید

  در سالتحصیلی 99-98

         

      موسسه علمی تربیتی آوای توحید با مجوز رسمی فعالیت ازسوی   معاونت تبلیغ حوزه علمیه های علمیه کشور، معاونت ارتباطات و بین الملل ، وزارت کشور و سازمان تبلیغات اسلامی درحال فعالیت وارائه خدمات آموزشی،پژوهشی  به مشتاقان معرفت و حکمت اسلامی می باشد.

  این موسسه در راستای منویات مقام معظم رهبری و بیانیه گام دوم انقلاب   مبنی بر 1- اخلاق ومعنویت 2- علم و پژوهش 3- سبک زندگی اسلامی اقدام به  ارائه مجموعه ای از معارف اسلامی در قالب اجتماعی سازی و کاربری سازی دروس حکمت الهی و معرفت نموده است که  بصورت برگزاری کلاسهای حضوری و مجازی به علاقه مندان و مشتاقان حکمت و معرفت اسلامی ناب برگرفته از آیات نورانی قرآن کریم و فرمایشات معصومین علیهم السلام زیر نظر و با تدریس اساتید  سطوح عالی فلسفه و عرفان حوزه علمیه قم و شاگردان خاص علامه حسن زاده آملی  دامت برکاته ارائه میشود.

  لازم به ذکر است فعالیتهای آموزشی موسسه علمی تربیتی آوای توحید در قالب «مدرسه معرفتی آوای توحید» واز طریق همین سایت ارائه می شود.

  نظام آموزشی این موسسه بر اساس تعلیم تربیت محور  بوده و درصدد این است که در طول مدت تحصیل معرفت جویان درفضای حضوری یا مجازی موسسه ؛ توشه ای از معارف ناب الهی و اسلامی را برای درک بهتر حقایق هستی و به کارگیری آن در زندگی به مخاطبان خود ارائه نماید.

  همچنین دوره آموزشی این موسسه بصورت تقریبی ۶۰ واحد درسی شامل دروس اصلی سبک زتدگی،اخلاق؛ حکمت و عرفان اسلامی و برخی دروس فرعی و دروس قابل مطالعه و در سه بخش تمام وقت و نیمه وقت  و پاره وقت بصورت حضوری و یا مجازی برای عزیزان ارائه می شود و در حال حاضر گزینه نیمه وقت فعال می باشد.

  امید است با همدلی و همکاری عزیزان معرفت جو بتوانیم روز به روز بر کیفیت کلاسها و خدمات آموزشی بیفزاییم ان شاء الله. 

  از داوطلبان محترم درخواست می شود قبل از ثبت نام درمدرسه معرفتی ؛ آئین نامه را به دقت مطالعه فرمایید.

   

   الف) جذب و پذیرش ‍‍‍‍‍‍‍‍‍:

  شرایط و مراحل کلی ثبت نام و پذیرش :

  1.      داشتن انگیزه ونیت صادقانه برای تحصیل معارف عالی الهی و تخلق به آنها

  2.      داشتن استعداد و آمادگی علمی و معرفتی لازم برای تحصیل مباحث حکمت و معرفت

  3.      امکان بهره مندی از خط اینترنت و حجم مناسب (4G) برای دریافت و بارگیری کلاسها در فضای مجازی

  4.      امکان پرداخت شهریه مقرر برای هرنیمسال تحصیلی

  5.      پرکردن فرم ثبت نام و دریافت کد تحصیلی جهت عضویت رسمی در مدرسه معرفتی آوای توحید

   

  توضیحات:

  داشتن خط اینترنت:

   داوطلبان محترمی که قصد بهره مندی از کلاسهای مجازی را دارند  توجه داشته باشند که تمامی کلاسهای این موسسه دربخش مجازی بصورت فیلم و صوت (برای کلاسهای اصلی) و صوت (برای عناوین فرعی ) ارائه میشود از این رو داشتن حجم اینترنتی کافی و سرعت بالا(حداقل G۴) ضروری خواهدبود.

  باید توجه داشته باشید که تمامی  کلاسهای موسسه  بصورت فیلم  و صوت ارائه میشود و معرفت جو بین صوت یا فیلم مخییر است  و  لذا عزیزان باید از حجم مناسب اینترنت برخوردار باشند. چرا که با وجود تلاشهای مسئولان فنی موسسه برای کاهش حجم فیلم ها و صوت ها  ، باز هم دانلود فیلم و صوت  نیازمند حجمی از اینترنت خواهد بود

  پرداخت شهریه:

  به اطلاع عزیزان می رساند این موسسه وابسته به هیچ ارگان دولتی نمی باشد و بودجه و هزینه های آن از طریق کمک های مردمی ، نذر برای امور فرهنگی و دریافت شهریه مختصر در هر نیمسال تأمین میشود و تقریبا تمام مبالغ دریافتی صرف امورآموزش ، رسانه و شبکه اینترنت و پخش کلاسها می شود.

  قابل ذکر است شهریه اعلامی برای هر نیمسال بصورت حداقلی می باشد و از  عزیزانی که قصد همیاری مالی یا نذرفرهنگی بیشتردارند استقبال می کنیم.
  پرداخت شهریه و یا ارسال وجوه نذر و کمک های مالی از  طریق درگاه پرداخت اینترنتی به نشانی 
  https://zarinp.al/@avayetowheed  ممکن است
  توجه داشته باشید شهریه در آغاز هر نیمسال دریافت می شود و اگر کسی توانایی پرداخت تمام شهریه را بصورت یکجا نداشت می تواند درخواست پرداخت قسطی در طول نیمسال داشته باشد . 

  شهریه اعضای سابق : حداقل شهریه 65 هزار تومان 

  شهریه ورودی تابستان 98: حداقل شهریه 70 هزارتومان   

  اصل واریز شهریه برای هر ترم که معادل 4 ماه می باشد 200/000 تومان می باشد که حداقل شهریه در نظر گرفته برای اعضای سابق 65 هزارتومان و برای ورودی های جدید 70 هزارتومان می باشد از آنجا که موسسه از جهت تامین بودجه وابسته به هیچ ارگانی نیست و بوسیله ی شهریه های دریافتی تامین میشود هر عزیزی مختار به پرداخت شهریه از حداقل شهریه تعیین شده  تا اصل شهریه می باشد

  راهنمای پرکردن فرم ثبت نام و دریافت کد تحصیلی:

  توجه : پس از مطالعه آئین نامه و آمادگی جهت عضویت در مدرسه ابتدا شهریه مقرر برای هر نیمسال تحصیلی را پرداخت نمایید سپس اقدام به پرکردن فرم ثبت نام نمایید.

  درفرم ثبت نام به راهنمایی ها و نکات مندرج در بالای فرم توجه کنید

  با باز نمودن فرم ثبت نام کد کاربری و کد تحصیلی (هردو یک عدد شش رقمی هستند) توسط سیستم تولید می شود که همان؛ کد تحصیلی شما در مدرسه معرفتی آوای توحید بوده و فعالیتهای آموزشی شما با آن کد صورت می پذیرد و  رمز(گذرواژه) را که به انتخاب خود وارد می کنید یادداشت و حفظ نمایید.

  پرکردن خانه های ستاره دار فرم ضروری است.

  photo_2019-01-03_13-36-11.jpg

  اگر فرم را بصورت کامل و صحیح پر نمایید و در پایان کلید ایجاد حساب کاربری را بزنید پیامی خواهید دید مبنی بر اینکه «پیامک ثبت نام به شماره تلفنتان ارسال شد» ؛_ لازم بذکر است جهت دریافت پیامک از سوی موسسه باید پیامک تبلبغاتی شما مسدود نباشد و شماره همراه خود را به لاتین وارد نموده باشید _این پیام نشانگر صحیح بودن ثبت نام شماست و می بایست تا تایید کد تحصیلی تان از طریق معاونت آموزش موسسه (حداکثر 72 ساعت) منتظر باشید.
  photo_2019-01-03_13-36-29.jpg

  با تایید کد تحصیلی شما عضو رسمی مدرسه معرفتی آوای توحید خواهید بود.

  توجه داشته باشید که هر یک از اعضاء در گروه و سطح تحصیلی مختص به خود مشغول تحصیل خواهد بود لذا در فضای سایت فقط صفحات مربوط به گروه تحصیلی مربوطه برایشان قابل دسترسی خواهد بود و صفحات و بخشهای دیگر قابل دسترسی نخواهدبود.

   

  ب) معرفی سطوح تحصیلی موسسه آوای توحید:

  دروس حکمت ومعرفت اسلامی در موسسه آوای توحید بصورت کلاسیک و طی واحدهای درسی دردو گروه تمام وقت و نیمه وقت ارائه می شود.

   

  کل واحدهای قابل ارائه در طول دوره تحصیل در موسسه حدود 43 واحد می باشد و در طول 3 سال که شامل 9 ترم با احتساب تابستان ارائه می گردد

  در هر ترم 4 واحد درسی سپری می گردد

  دروس قابل ارائه در قالب سه دسته درسی می باشد:

  دسته اول: دروس اصلی قرآن و حدیث، سبک زندگی، حکمت، معرفت(عرفان نظری ، عرفان عملی)  و حکمت ادبی

  دسته دوم: دروس پیش نیاز مانند درس عقاید و منطق و ادبیات عرب 

  دسته سوم:  دروس مطالعه ای (معرفی کتاب جهت مطالعه بدون کلاس)

  جزئیات دروس و عناوین کتب تدریسی در قسمت کلاس مجازی گزینه واحد های درسی قابل مشاهد می باشد

  لینک واحد درسی  http://avayetowheed.com/mava/applications/core/interface/file/attachment.php?id=585

  ج) کلاسهای مجازی و نحوه حضور و غیاب و بهره مندی از آنها:

  جدول عناوین دروس :

  عناوین دروس قابل ارائه درهر نیمسال از طریق سایت به اطلاع معرفت جویان گرامی خواهد رسید.

  انتخاب واحد درسی:

   چون تعداد واحدهای قابل ارائه در هرنیمسال کم خواهد بود تقریبا تمامی دروس ارائه شد برای هر گروه درسی اجباری می باشد اما با شرایطی که ذکر میشود  افراد حائز شرایط می توانند برخی دروس را بصورت جایگزین حذف کنند.

  اول : طلاب یا دانش آموختگان دانشگاه یا موسسات دیگر که دروس مشابه را در آنجا گذرانده اند. مانند ادبیات عرب یا منطق یا فلسفه .

  این افراد می بایست مدرکی که حاکی گذراندن آن دروس می باشد را ارائه نمایند تا نمره آن درس جایگزین امتیاز درسی در کارنامه موسسه اوای توحید شود.

  دوم: افرادی که بخاطر مشغله زیاد قادر به تحصیل تمام واحدهای ارائه شده در یک نیمسال نیستند که راه حل این عزیزان انتقال به گروه تحصیلی نیمه وقت می باشد.

  هردو گروه فوق باید شرایط خود را قبل از آغاز کلاسها در سال تحصیلی به اطلاع معاونت آموزش موسسه برسانند.

   

  نحوه ورود و حضور درکلاس:

  معرفت جویان گرامی در آغاز ثبت نام و با ورود به صفحه فرم ثبت نام ، کد تحصیلی (کاربری) را از سیستم دریافت خواهند کرد که این کد که همان عدد شش رقمی می باشد به همراه رمزی که خودشان در فرم ثبت نام وارد کرده اند تا آخر عضویت در مدرسه معرفتی آوای توحید ، کد شناسایی تحصیلی شان خواهد بود و وورد به کلاسهای مجازی و سایر فعالیتها در سایت نیز با همین کد صورت خواهد پذیرفت. پس لطفا کد خود را یادداشت و حفظ نمایید.

  جهت ورود به سامانه معرفت جویان مجازی می بایست از طریق آیکون (ورود اعضاء) وارد شده و به بخشهای مربوطه مراجعه نمایید.

  photo_2019-01-03_13-36-33.jpg

                                                                                                                   مرحله دوم 

  photo_2019-01-03_13-36-35.jpg

  توجه داشته باشید که به دلیل حساسیت سیستم سایت باید هنگام وارد نمودن کد تحصیلی و رمز (گذرواژه) دقت لازم را داشت چرا که ممکن است مثلا از روی اشتباه یک فاصله در اول یا آخر اعداد کد یا رمز زده شود که با اخطار عدم شناسایی کد یا رمز مواجه خواهید شد.

  نکته قابل توجه دیگر اینکه برای هرگروه و سطح تحصیلی صفحات اختصاصی  در سایت در نظر گرفته شده است و بدیهی است فقط اعضاء آن گروه می توانند به آن صفحات دسترسی داشته باشند و برای دیگران قابل دسترسی نخواهد بود.

  برنامه هفتگی:

  کلاسهای مدرسه معرفتی آوای توحید طبق برنامه هفتگی که برای هر گروه درسی در سایت اعلام میشود ، پخش می شود از اینرو از عزیزان درخواست می شود برنامه هفتگی را مطالعه ودر دستگاه خود ذخیره نمایند و طبق برنامه به صفحه کلاسها مراجعه نمایند.

  اعلام و ثبت حضور درکلاس:

  به هنگام ورود به کلاس با جدولی روبرو خواهید شد که هم دریچه ورود به کلاس مربوطه می باشد وهم جدول ثبت حضور شما درکلاس.

   

  photo_2019-01-03_13-36-38.jpg

  مرحله بعد از ثبت حضور 
   

  photo_2019-01-03_13-37-24.jpg

  لطفا قبل از ورود به هر کلاس ابتدا حضور خود را ثبت کنید و سپس وارد کلاس شوید.

  دقت داشته باشید که برای هر کلاس باید حضور جداگانه ثبت کنید واز تکرار ثبت حضور نیز جدا خودداری نمایید.

  ساعت حضور در کلاس:

  به جهت رفاه حال معرفت جویان عزیز و اینکه با توجه به مشغله های مختلف افراد، هرکس امکان حضور در کلاس در ساعت خاصی را دارد، بازه زمانی که برای حضور در کلاس مجازی در نظر گرفته شده از ساعت 9 صبح تا 11 شب در روز معین (طبق برنامه هفتگی) می باشد. لذا از عزیزان دررخواست دارد در این بازه زمانی 14 ساعته به کلاس مراجعه نمایند.

  وسیع بودن این بازه زمانی موجب می شود دیگر دلیلی برای غیبت وجود نداشته باشد چراکه می توانید در این زمان وسیع به کلاس مراجعه کرده و بعد از ثبت حضور فیلم کلاس را دانلود و ذخیره کنید و در فرصت مناسب آن را ببینید.

  با توجه به این امکان وسیع حضور در کلاس ، فقط غیبتهایی موجه خواهد بود که به دلایل قابل قبول از جمله قطعی شبانه روزی شبکه اینترنت یا مسافرتی که امکان دسترسی به اینترنت نبوده و مانند آن باشد.

  توجه: امکان غیبت عادی برای هر درس در یک نیمسال فقط دو جلسه است و درصوررت افزایش تعدا غیبت ها کدتحصیلی شان بسته خواهد شد تا غیب خود را موجه نمایند.

   

  مرخصی ها:

  علاوه بر اینکه دروس موسسه در دو گروه نیمه وقت و تمام وقت ارائه میشود، امکان مرخصی ترمی برای عزیزان با ارائه دلیل موجه وجود دارد. حداکثر امکان مرخصی در طول دوره 3 ساله ، فقط 3 ترم خواهد بود.

  همچنین در صورت درخواست مرخصی روزانه در هر نیمسال ، قبول درخواست منوط به تشخیص مدیر موسسه یا معاونت آموزش ممکن خواهد بود.بدیهی است درخواست مرخصی باید چند روز قبل به دست معاونت آموزش برسد. 

   

  د) کلاس جبرانی :

  مدرسه معرفتی آوای توحید درصدد ارائه معارف الهی به مشتاقان آن از آسان ترین طریق ممکن است ولی نباید اصل نظم را در اجرای برنامه ها و حضور در کلاسها فراموش کرد. از اینرو از تمام عزیزان درخواست دارد به موقع در کلاس درس در بازه زمانی وسیعی که مقرر شده حضور یابند.

  اما اگر عزیزی به دلیل موجه در روز و ساعت مقرر نتوانست در کلاس حضور یابد  امکان جبران کلاس از دست رفته از طریق بخش (کلاس جبرانی) بصورت محدود و موقت وجود دارد. 

  دسترسی به کلاس جبرانی فقط از طریق درخواست از معاونت آموزش و مدیریت سایت مدرسه معرفتی و البته موجه بودن غیبت از کلاس اصلی ، ممکن خواهد بود.

   


  ه) بخش کتابخانه مجازی : 
  این بخش برای رفاه حال معرفت جویان گرامی جهت ارائه فایل کتابهای مورد تدریس و دروس ارائه شده در موسسه ایجاد شده است. کتابهای موجود در کتابخانه مجازی مدرسه معرفتی شامل کتابهای مورد تدریس اساتید موسسه در هر سالتحصیلی و برخی کتب معرفتی حضرت علامه حسن زاده آملی و نیز کتب پیشنهادی اساتید برای مطالعه و نیز کتب مطالعه ای مندرج در واحدهای درسی خواهد بود. 


  و) سنجش وارزیابی :

  بنای موسسه این است که مشتاقان و تشنگان  معارف اسلامی از دریای حکمت و معرفت الهی , با بهره گیری از بهترین اساتید حوزه علیمه سیراب شوند و این معارف در عمق وجود آنها جای بگیرد. از اینرو به جای روش آزمون وحفظ مفاهیم ، با روش مباحثه و پژوهش و تمرین و رفع اشکال؛ به تحکیم آموخته ها خواهد پرداخت. 
  برنامه «معلم جامع » و گروههای پژوهشی به جهت اجرای مباحثات و پژوهش وتمرین آموخته های حکمت و معرفت ونیز ارائه فعالیت های پژوهشی  طرح ریزی شده است.

  دراین بخش ، معرفت جویان به گروههای کوچکتر در فضای پیامرسان ایتا تقسیم می شوند و با سرپرستی یکی از اعضاء فرهیخته موسسه به فعالیت می پردازند و حاصل فعالیت ایشان در قالبهای مختلف در فضای مجازی و سایت مدرسه معرفتی ارائه می شود. جزئیات فعالیت در این بخش از طریق گروههای پژوهشی ونیز کانالهای اطلاع رسانی به اطلاع خواهد رسید.

  قابل توجه اینکه هریک از فعالیتها آموزشی و پژوهشی بر طبق جدول امتیازات، دارای امتیازی است که نشانگر میزان فعالیت معرفت جویان بوده و در کارنامه تحصیلی ایشان درج خواهد شد.

  البته ممکن است برای برخی دروس ، آزمون کتبی  برگزار شود که مراتب به اطلاع معرفت جویان خواهد رسید. 
  ز) بخش معلم جامع: 

  در برنامه «معلم جامع » معرفت جویانی که در کلاسهای حکمت ومعرفت موسسه شرکت کرده اند در گروههای مختلف در فضای پیامرسان ایتا ، با سرپرستی یکی از اعضاء فرهیخته سابق موسسه تشکیل می شود.
  درگروههای معلم جامع چند کار علمی توسط معلمان جامع که سرپرست گروهها هستند انجام خواهد شد:
  اول: بررسی میزان حضور درکلاس و بهره گیری ودرک مطالب کلاسها توسط معرفت جویان
  دوم: پاسخ به سوالات معرفت جویان و رفع اشکالات درسی ایشان و یا ارجاع سوالات به اساتید پاسخگو و ارائه پاسخ در گروه 
  سوم: ارائه موضوعات علمی - تحقیقی بصورت «طرح بحث» و درخواست فعالیت معرفت جویان و مباحثه گروهی در زمانهای تعیین شده در مورد موضوعات مطرح شده که مرتبط با مطالب ارائه شده در کلاس می باشد.
  چهارم: شناسایی پژوهشگران فعال و علاقمندان به پژوهش از میان معرفت جویان و ارائه موضوعات علمی - معرفتی جهت تدوین و ارائه مقاله برای استفاده در نشریات موسسه 
  اقدامات لازم از طرف معرفت جویان: 
  توجه : عضویت و فعالیت تمام معرفت جویان در گروههای معلم جامع الزامی می باشد.
  پرکردن و ثبت اطلاعات پژوهشی در فرم اطلاعات در صفحه پژوهشکده آوای توحید 
  عضویت در گروه معلم جامع در پیامرسان ایتا و حضور فعال در آن

  ارائه کارها و فعالیت های درخواستی از طرف معلم جامع در زمانبندی اعلام شده 


  والسلام علیکم و رحمه الله

   

   

 • برای انتقال به مرحله دوم(پرداخت شهریه) روی تصویر کلیک کنید

   

  پرداخت شهریه نیمسال.png

  تصویر شماره دوم

×