رفتن به مطلب
اخبار سایت
 • News ticker sample
 • News ticker sample
Added by نورنما

 • بسمه تعالی

  راهنمای استفاده از سامانه مدرسه معرفتی آوای توحید

  با سلام

   معرفت جوی گرامی ؛ برای ورود به فضای کلاس مجازی باید مراحل زیر را رعایت کنید:

  1.       هنگام ثبت نام یک کد شش رقمی بالای فرم ثبت نام برای شما ایجاد میشود به نام (کد کاربری / کدتحصیلی)  که باید آن کد را یادداشت نمایید. این کد بطور دائمی کد تحصیلی شما و کد ورود شما به سایت مدرسه معرفتی خواهدبود.

  2.       همچنین هنگام پر کردن فرم ثبت  نام ، شما یک رمز (گذر واژه) به سیستم داده اید. آن را هم یادداشت و یا حفظ کنید.

  3.       اکنون وارد صفحه اول سایت (مدرسه معرفتی آوای توحید) با این آدرس بشوید.

  http://avayetowheed.com/mava

   

  4.       درصفحه اول آیکون های بخش های اصلی سایت موجود است.:  ثبت نام /  ورود معرفت جویان / کتابخانه مجازی / پژوهشکده آوای توحید // با کلیک روی هریک از آیکون ها می توانید به بخش مربوطه داخل شوید .

  5.       توجه داشته باشید که بخشها و صفحات سایت مدرسه بگونه ای تنظیم شده است که هرگروه درسی فقط به صفحات مربوط به خود دسترسی خواهند داشت لذا هنگام ورود به برخی صفحات ممکن است با پیام (شما دسترسی به این صفحه را ندارید) مواجه شوید.

  6.       شما که ثبت نامتان تکمیل شده دیگر با بخش ثبت نام کاری ندارید

  7.       ورود معرفت جویان اصلی ترین بخشی است که شما با آن سر و کار دارید.

  8.       در قسمت کتابخانه هم دریک بخش کتب در حال تدریس موسسه بصورت فایل pdf در اختیار شما قرار میگیرد و دریک بخش برخی کتابهای معرفتی علامه حسن زاده آملی بارگذاری شده است که می توانید دانلود و ذخیره کنید.

  9.       بخش پژوهشکده هم مربوط به امور پژوهشی و نیز ارزیابی و سنجش پایان نیمسال است.

  10.   اما بخش ورود معرفت جویان:  با کلیک روی تصویر (ورود معرفت جویان) برای اولین بار از شما درخواست کد تحصیلی و رمز (گذرواژه) خواهد شد. همان کد و رمزی که در فرم ثبت نام داشتید.

  11.   توجه داشته باشید که کد تحصیلی و رمز ورودتان را بادقت وارد کنید به عنوان مثال ممکن است هنگام وارد کردن به اشتباه در اول یا آخر کد و اعداد و حروف یک اصله بزنید که در آنصورت سیستم، کد شما را شناسایی نخواهد کرد.

  12.   اگر دستگاه شما (گوشی یا تبلت یا رایانه) کد و رمز شما را ذخیره کرده باشد دیگر دفعات بعدی نیازی به وارد کردن مجدد کد و رمز نیست و به راحتی می توانید وارد صفحه معرفت جویان بشوید . مگر اینکه خودتان خروج از صفحه شخصی تان را انتخاب کنید.

  13.   درصورت عدم موفقیت در ورود به بخش معرفت جویان ، با معاونت آموزش از طریق پیام ، تماس بگیرید.

  14.   ارسال پیام به مدیر موسسه و یا معاونت آموزش از دو طریق ممکن است.

  اول: از طریق پیامرسان ایتا

  دوم : ازطریق رسال پیام از درگاه سایت (صفحه اول سایت / بخش ارتباط با مدیران موسسه)

  15.   پس از ورود موفقیت آمیز به صفحه معرفت جویان شما بخشهای مختلف سایت را بصورت آیکون با نوشته های مخصوص مشاهده خواهید کرد.

  16.   اولین بخشی که برای مراجعه نیازدارید مطالعه ( واحدهای درسی) برای اطلاع از عناوین واحدهای درسی در دو نیمسال سالتحصیلی و نیز بخش (برنامه هفتگی) برای اطلاع از برنامه کلاسها در طول هفته ، می باشد.

  17.   درصورت نیاز می توانید هریک از جدول های موجود را دانلود و ذخیره کنید.

  18.   دقت داشته باشید که کلاسها طبق برنامه هفتگی ، ارائه خواهد شد بنابراین خواهشمند از درخواست کلاس درغیر زمان مربوط خودداری فرمایید و سعی داشته باشید حداقل در روز مقرر کلاس را دانلود کنید سپس سر فرصت آنرا مشاهده نمایید.

  19.   اصلی ترین بخش مورد استفاده شما بعد از مراحل طی شده ، بخش کلاس مجازی است.

  20.   بخش کلاس مجازی:  با ورود به این بخش  شاهد سه آیکون به تفکیک گروههای درسی موجود در موسسه خواهید بود. ‌گروه درسی: ورودی مهرماه 97 / ورودی تابستان 97/ ورودی 96

  21.   صفحات هریک از گروههای درسی فقط برای آن گروه قابل دسترسی خواهد بود واطلاعیه های مختص به آن گروه هم در همانجا مندرج خواهد شد.

  22.   پس از ورود به صفحه مربوط به گروه درسی برای ورود به کلاس با جدول حضور و غیاب مواجه خواهید شد.

  23.   جدول حضور وغیاب : قبل از ورود به کلاس طبق برنامه هفتگی ابتدا کد شش رقمی تحصیلی و مشخصات خواسته شده در جدول را پر کنید و نیز درس مورد نظر را انتخاب و ارسال و حضور خودتان را ثبت کنید.  سپس وارد کلاس شوید.

  24.   توجه داشته باشید بدون ثبت حضور توسط خودتان در جدول حضور و غیاب، برای شما غیبت درج خواهد شد.

  25.   بعد از ثبت حضور می توانید صوت یا فیلم کلاس را انتخاب کرده و وارد کلاس مربوط بشوید.

  26.   در فضای کلاس فقط کلاس مربوط با شماره جلسه مربوط به آن روز را مشاهده میکنید.

  27.   با کلیک بر روی اسم کلاس ، کلاس برای شما پخش خواهد شد.

  28.   شما می توانید همانجا بعد از پخش کلاس ، کلاس را دانلود و در دستگاه خودتان ذخیره کنید و همان زمان یا سر فرصت آنرا مشاهده نمایید.

  29.   طریق دانلود بسیار اسان است ولی با توجه به نرم افزارهای مختلفی که در گوشی ها یا دستگاهها وجود دارد کمی متفاوت است.  مثلا در برخی گوشی ها علامت فلش به طرف پایین برای دانلود است / در برخی با فشار بر روی صفحه فیلم کلاس شروع به دانلود میکند. برای اطلاع از طریقه دانلود کردن می توانید از افراد آشنا به دستگاه شما سوال کنید.

  30.   توجه : همه این مراحل بیشتر در دفعات اول برای افراد سخت مینماید ولی بعدا خواهید دید که گذراندن مراحل آسان است.

  31.   تا اینجا مراحل بهره مندی از کلاسها به اتمام رسید.

  32.   بخش پرسش از اساتید: در همان صفحه معرفت جویان ، بخشی به عنوان (پرسش از اساتید) گنجانده شده که با ورود به آن می توانید پرسش خود را از استاد مربوطه مطرح و منتظر پاسخ باشید.

  33.   بخش کلاس جبرانی: این بخش برای کسانی در نظر گرفته شده است که به دلیل موجه از یک یا چند جلسه درس در روزهای پخش کلاس غایب بوده و محروم شده اند.

  توجه داشته باشید که کلاس جبرانی ، کلاس دائمی نیست و بطور موقت بدان دسترسی خواهید داشت. بنابراین از عزیزان درخواست داریم به موقع از طریق همان کلاس اصلی ، فیلم یا صوت کلاس را دانلود و ذخیره کنند و به جهت رعایت نظم حضور در کلاس اصلی ، در حد امکان درخواست کلاس جبرانی ننمایند.

  34.   درخواست دسترسی به کلاس جبرانی فقط از طریق ارسال درخواست به معاونت آموزش امکانپذیر می باشد.

   

  با آرزوی موفقیت و ارتقاء درمراتب آگاهی ومعرفت توحیدی برای معرفت جویان گرامی