رفتن به مطلب
اخبار سایت
 • News ticker sample
 • News ticker sample
 • بسم الله الرحمن الرحیم

  آئین نامه شرکت در کلاسهای حضوری موسسه علمی تربیتی آوی توحید

     موسسه علمی تربیتی آوای توحید با هدف ترویج  معارف اسلامی  وبارویکرد آموزش تربیت محور علوم عقلی ، اخلاق  و عرفان اسلامی برگرفته از مکتب توحیدی اهل بیت علیهم السلام با استعانت از حضرات معصومین علیهم السلام و با الهام از رهنمودهای امام راحل و مقام معظم رهبری مبنی بر ترویج حکمت و معرفت اسلامی ، زیر نظر اساتید عالی حوزه و دانشگاه اقدام به برگزاری کلاسهای معارف اسلامی در فضای مجازی نموده است.

  موسسه آوای توحید دارای مجوز رسمی فعالیت از شورای عالی حوزه علمیه قم و همچنین از سازمان تبلیغات اسلامی  می­باشد.

  محور کلی کلاسهای موسسه شرح وتفسیر متون دینی (قرآن کریم ، نهج البلاغه،‌صحیفه سجادیه ) با محوریت مباحث حکمت و عرفان اسلامی، حکمت وفلسفه اسلامی، مباحث عرفان نظری اسلامی، اخلاق اسلامی و سبک زندگی اسلامی  می­باشد.

  بیشتر اساتیدی که در این موسسه از محضر درس آنها استفاده می­شود از اساتید عالی حوزه علمیه قم و نیز از دانش آموختگان حوزه علمیه و اساتید حکمت و معرفت و از شاگردان بزرگانی همچون علامه حسن زاده آملی سلمه الله  می­باشند که هم از جهت  علمی موجب غنای علمی برنامه ها می­باشند و هم از جهت معنوی و تربیتی به عنوان استاد و راهنمای اخلاق محسوب می­شوند و فضای کلاسهای موسسه هم آکنده از بار علمی و  معرفتی و  بوی اخلاقی ومعنوی خواهد بود.

  کلاسهای حضوری :

  کلاسهای حضوری موسسه در شهر مقدس قم و در محضر اساتید عالی موسسه برگزار می شود.

  امتیاز کلاسهایی که در مکان ساختمان موسسه آوای توحید و با تلاش خادمان شما در موسسه برگزار می شود با اذن اساتید محترم به موسسه آوای توحید تعلق دارد از اینرو هر گونه حضور ، ضبط کلاسها ویا امور دیگر باید با هماهنگی موسسه آوای توحید صورت پذیرد.

  از دوستان عزیز و مشتاقان معارف درخواست دارد بدون هماهنگی و بدون ثبت نام در کلاسها حضور نیابند.

  ثبت نام :

  ثبت نام در کلاسهای حضوری بعد از اطلاع رسانی از طرف موسسه و ثبت نام حضوری در دفتر موسسه ممکن خواهد بود.

  شرایط ثبت نام :

  ü    آمادگی عملی و تحصیلی لازم برای حضور در کلاسهای فلسفه و عرفان اسلامی

  ü    پرداخت شهریه تعین شده (فعلا شهریه برای اعضاء حضوری اختیاری است)

  ü    تعهد بر حضور منظم و به موقع در کلاسها

  ü    پرکردن فرم ثبت نام

  توجه داشته باشید که با توجه به سابقه چند ساله تدریس اساتید در کلاسهای معرفتی ،سطح علمی کلاسهای حضوری متفاوت می باشد از اینرو بنابر تأکید خود اساتید محترم از حضور عزیزانی که مقدمات و پیش نیاز برخی دروس را طی نکرده اند ،  درکلاسهای خاص معذوریم. این عزیزان میتوانند با طی دوره های تحصیلی این موسسه ، در سالهای آتی از آن کلاسها بهره مند شود.

  حضور و غیاب :

  به جهت ایجاد نظم اعضای محترم کلاسهای حضوری باید متعهد بر حضور به موقع و بدون غیبت در کلاسهای حضوری باشند بدین جهت حضور و غیاب در کلاسه توسط نمایندگان کلاس صورت خواهد گرفت و در صورت غیبت بیشتر از حد مجاز و بدون توجیه، از ادامه حضور عزیزان ممانعت خواهد شد.

  ضبط و نگه داری صوت یا فیلم کلاسها:

  چون امتیاز کلاسهای حضوری به این موسسه تعلق دارد لذا ضبط کلاسها توسط حاضرین در کلاس جایز نبوده و برای تهیه صوت یا فیلم کلاسها میتوانید به سایت مدرسه معرفتی آوای توحید مراجعه و دانلود نمایید و یا از مسئولین ضبط کلاس درخواست نمایید.

  شهریه :

  لازم به ذکر است که:  موسسه علمی تربیتی آوای توحید یک موسسه مردم نهاد است که کادر اجرایی و اساتید آن بطور جهادی در آن فعالیت می­نمایند و هزینه­های اجرایی آن نیز با کمک­های مردمی و خیرین تأمین می­شود. از این جهت لازم است مقداری از هزینه های برگزاری کلاسها را درقالب شهریه از اعضای محترم دریافت نماید. بدین جهت مقرر شده است تا اعضاء برای هر نیمسال به مقدار توان مالی شهریه پرداخت نمایند.